vitomZpět na všechny článkyInvestování Garantovaný nájem Pronájem nemovitostí

Společnost Garantovaný nájem coby pomocník u nemovitostí na investici

Jak pronajmout nemovitost a nemít rizika spojená s nájmem? Garantrovaný nájem je tím vhodným řešením.

Pronajímání nemovitosti patří mezi jedny z nejspolehlivějších investic a je velmi oblíbené. Bohužel ale majitel nemovitosti, který s pronajímáním teprve začíná, si tento proces často představuje příliš idealisticky. Tedy tak, že snadno a rychle najde ideální nájemníky, kteří se budou o byt vzorně starat a nájem budou posílat vždy včas a celková vzájemná domluva bude zcela bez komplikací. V mnoha případech je ale tato situace zcela odlišná. Nájemníci se sice mohou najít rychle, obzvláště ve studentských městech je zájem o podnájmy skutečně velký. Časem se však může ukázat, že nejsou příliš spolehliví. Pokud jsou ovšem s nájemníky komplikace, majitel nemovitosti musí investovat svůj čas i finanční prostředky do oprav bytu, řeší dluhy, apod. A najednou se příjem z nájmu velmi snižuje.

 

Toto vyústění pronajímání bytu je sice nepříjemné, ale dá se mu předejít. V České republice je nyní k dispozici společnost a služba Garantovaný nájem. Jedná se o službu, kdy vlastník pronajímá svou nemovitost přímo firmě, která licenčně zastupuje Garantovaný nájem. Tato spolupráce má pro vlastníka řadu výhod. Od podpisu smlouvy přebírá společnost kompletní starost o nemovitost a nájemník tak nemá žádné starosti a již nemusí nic vyřizovat. Pouze mu každý měsíc dorazí na účet nájem v dohodnuté výši.

 

Společnost Garantovaný nájem vyhledá vhodné podnájemníky, zajistí převod energií, navíc byt pravidelně kontroluje, jestli je v pořádku. Tento Garantovaný nájem lze využívat po dobu 2 až 10 let, přičemž po uplynutí 10 let je možné tuto spolupráci prodloužit. Firma se navíc zavazuje, že majiteli vrátí byt v podobě, ve kterém jej převzala, takže vlastníkovi nehrozí žádné riziko.

 

Tato forma pronajímání nemovitosti je ideální variantou investice. Pokud máte k dispozici byt, dům nebo i nebytové prostory a chcete, aby vám vynášely peníze, ale současně nemáte čas si hlídat nájemce a jak se o byt starají, je Garantovaný nájem volbou přímo pro vás. Můžete dále chodit do zaměstnání, podnikat či se věnovat oblíbeným aktivitám a máte jistotu, že je o vaši nemovitost spolehlivě postaráno a vám každý měsíc dorazí na účet domluvený nájem.

Hodit se může i lidem, kteří si chtějí pořídit investiční nemovitost na hypotéku a nechtějí riskovat výpadek nájmu a tím pádem hradit náklady na hypotéku a na byt ze svých finančních rezerv. Takový „neplatič“ v nájemním domě, než je dle pravidel zákona o nájmu vystěhován udělá dluh minimálně ve výši 4 násobku měsíčního nájmu a to pouze v tom nejlepším případě – tedy že se dobrovolně vystěhuje.

 

Co na službu Garantovaný nájem říkají klienti? 

V současné době je forma Garantovaného nájmu stále oblíbenější mezi majiteli nemovitostí. Jako například u paní Renaty Arvaiové z Brna, která ke službě uvedla: „Byt, který aktuálně pronajímám přes službu GARANTOVANÝ NÁJEM.CZ, jsem dříve zkoušela pronajímat sama. Bohužel jsem ale měla za podnájemníky studenty, kteří se k bytu chovali naprosto nepřijatelným způsobem. Systematicky jej devastovali, byly problémy se spotřebou energií a neustále jsem musela řešit opravy v bytě, protože se stávalo, že si nebyli schopni ani vyměnit žárovku. Naštěstí mne ale jeden známý upozornil na variantu GARANTOVANÝ NÁJEM.CZ.

Využila jsem spolupráci s realitní kanceláří VITOM Group, která se v rámci Garantovaného nájmu kompletně postarala o můj byt. Její zástupci zajistili opravy v bytě, našli nové nájemníky, starají se o spravedlivé vyúčtování energií a vím, že mi byt vrátí ve stejném stavu, v jakém jsem jim ho dala do správy.

Vzhledem k tomu, že jsem zaměstnaný člověk, je využívání služby GARANTOVANÝ NÁJEM.CZ pro mne ideální volbou. O vše se postarají za mne, nemusím nic řešit a já tak nemám zbytečné starosti s bytem a můžu se věnovat činnostem, kterým skutečně chci.“

Výhodou této služby také je, že nezáleží na tom, jestli bude byt obsazený nebo prázdný. Peníze získáte v obou případech.

 

 

Realitní společnost VITOM Group je certifikovaným partnerem konceptu Garantovaný nájem. 

Více informací můžete zjistit na webu Garantovaný nájem.

 

Zajímají vás možnosti služby Garantovaný nájem? 

Volejte 774 415 441 

Vaše nemovitost může být do měsíce mezi nimi

Ozvěte se nám

Tel773 070 440

nebo vám rádi zavoláme my, až se vám to bude hodit, nejpozději do 3 dnů

VITOM realitní ekosystém

Táborská 4531/48
615 00 Brno - Židenice

Tel773 070 440E-mail[email protected]

IČ: 04426169

VITOM realitní ekosystém je obchodní název pro společnosti Garantovaný nájem, a.s.., se sídlem Vídeňská 18b, Brno, 639 00, IČ: 04426169.