21. 7. 2022

Peníze okamžitě? Rychlý výkup nemovitostí není jen pro dlužníky!

Peníze okamžitě? Rychlý výkup nemovitostí není jen pro dlužníky!
V životě se vyskytnou situace, kdy na klasický prodej nemovitosti nezbývá čas. Jednou z nich může být třeba zajímavá obchodní příležitost. Rychlost jako rozhodující faktor sehrála roli i u našeho klienta, pana Pavla Bigoše z Brna. Ten chtěl chytnout příležitost „za pačesy", a proto potřeboval peníze získat okamžitě. Rozhodl se tedy pro rychlý výkup nemovitosti. 
Jeho byt 3+kk v Bílovicích na Svitavou měla po čtyři roky ve správě naše služba GarantovanyNajem.cz. Pan Bigoš tak o něm prakticky nevěděl, každý měsíc mu chodily na účet peníze z nájmu a o nic víc se starat nemusel. A to ani přesto, že v závěru pronájmu nastalo hned několik komplikací. Nájemník přestal platit, a navíc byl byt vykraden. Majitel, který se zrovna nacházel mimo Českou republiku, byl rád, že řešení těchto nepříjemností nepadlo na jeho hlavu a o všechno jsme se postarali my.   

Když obchodní příležitost volá 

Zrovna v té době se panu Bigošovi naskytla skvělá obchodní příležitost,kterou si nechtěl nechat ujít. Rozhodl se tedy, že byt prodá. Potřeboval peníze získat ihned a s maximální jistotou, proto se obrátil na náš VITOM realitní ekosystém, který řeší vše, co je kolem nemovitosti potřeba. Ještě ten den od nás dostal návrh ceny, za který bychom byt byli schopni prodat. Připravili jsme kupní smlouvu, kterou jsme společně podepsali, odeslali jsme peníze do advokátní úschovy, a ještě ten den jsme kupní smlouvu vložili na katastr. Jakmile zde byla nemovitost reálně zapsaná, peníze panu Bigošovi dorazily na účet a bylo hotovo. Zdevastovaný byt jsme připravili, vyklidili, čerstvě vymalovali a vyměnili dveře. V aukci se pak prodal za dva dny, a to dokonce za vyšší cenu, než byla ta původně domluvená. Zbytek peněz jsme tedy majiteli doplatili. 

Zvládneme to do tří dnů  

Výkup nemovitostí umíme realizovat v extrémně krátkém čase. V tomto případě jsme to měli ulehčené díky tomu, že jsme byt sami spravovali, nemuseli jsme tedy řešit výpověď nájemníků ani přepis energií. Umíme si ale poradit i s nemovitostmi, které v naší správě nemáme, pokud jsou umístěné ve vhodných lokalitách. Stačí, když nám dodáte veškeré potřebné dokumenty. Pak už můžete všechno nechat na nás. 
 

Zajímá vás víc? Chcete vědět, která lokalita je vhodná? Nebo jaké dokumenty musíte obstarat? Ozvěte se nám a společně všechno probereme.